У Китаї штучний інтелект застосовується для догляду за ембріонами у штучній матці

Дослідники з Інституту біомедичної інженерії та технологій у місті Сучжоу, Китай, підключили штучний інтелект для культивування ембріонів. У майбутньому, можливо, така технологія може позбавити жінок необхідності виношувати дитину — плід буде безпечніше і ефективно рости поза жіночим тілом у штучній матці.

Штучна матка, або «система для довгострокового культивування ембріонів», є контейнером, в якому зародки можуть рости і розвиватися в ємностях, наповнених поживними розчинами.

Китайські вчені припускають, що ця технологія перевершила своїх попередників-людей, оскільки працювала з більш високою точністю. Так, технологія використовує фотографування зображень різної глибини, що дозволяє виявляти найменші ознаки змін і точно коригувати кількість вуглекислого газу, живильних розчинів, що надходять, і точно регулювати вплив навколишнього середовища.

Система також може сортувати ембріони за їхнім станом та потенціалом розвитку. Коли у зародка розвивається серйозний дефект чи він зупиняється у розвитку, технологія сповістить звідси. Технологія також вміє виявляти нові прояви змін та самонавчати, що може прискорити оптимізацію та ітерацію технологій довгострокового культивування ембріонів у штучних системах.

Число новонароджених у деяких країнах світу скорочується, тому широке та обґрунтоване застосування даної технології може бути корисним та перспективним.