Віднайдено білок, який може викликати безплідність у жінок

Вчені віднайшли новий білок, що був названий на честь грецької богині материнства, та який бере участь у процесі злиття сперматозоїдів та яйцеклітин.

Нещодавно вчені вивчили новий білок, що знаходиться на поверхні яйцеклітин людини, ьа який бере активну участь у злитті сперматозоїдів та яйцеклітин. Так, професор Гаррі Мур з Університету Шеффілда, який є головним дослідником дослідження, заявив, що нові результати можуть допомогти з’ясувати причини незрозумілого безпліддя. Він додав, що на основы нових досліджень можуть бути розроблені тести для прогнозування безпліддя.

Дослідники з Великобританії, Чехії та Японії в рамках дослідження прикріпили 13 мільйонів різних білків (так званих пептидів) до поверхні синтетичних мікрогранул. Кожна структура була приблизно такого ж розміру, як людська яйцеклітина, та була прикріплена до іншого білку. Коли вчені поєднували людську сперму з цими утвореннями, вони виявили, що лише менше 1 із 1000 білкових структур поєднувалася зі сперматозоїдами. Надалі команда змогла винайти білок, який прикріплявся до поверхні яйцеклітини.

Додаткові експерименти показали, що новий білок присутній на поверхні яйцеклітини людини, а дослідження з яйцеклітинами хом’яка показала, що якщо цей білок заблокований, наприклад антитілами, сперматозоїди не зможуть злитися з яйцеклітиною. Важливість нового білку також була підкреслена іншими експериментами.

Нове дослідження підтвердило попередні висновки про те, що сперматозоїди спочатку пов’язуються з різними білками на поверхні яйцеклітини, а згодом потрапляють до яйцеклітини.