Кріоконсервація ооцитів: можливі проблеми

Заморожування яйцеклітин давно перестало бути виключно медичною процедурою. Жінки звертаються до кріоконсервації з різних причин — наприклад, через проблеми зі здоров’ям, або коли не хочуть переривати кар’єру чи прагнуть підготуватися до народження дитини фінансово.

В останні роки спеціалісти з репродуктології звертають увагу на збільшення кількості заморожування ооцитів через бажання відкласти материнство до кращих часів. Однак це має свої мінуси, кажуть фахівці. У відповідь на запит зростає ціла індустрія, яка допомагає жінкам оцінити, покращити чи подовжити свою фертильність. Дані свідчать, що заморожування яйцеклітин, тестування фертильності та консультації перед зачаттям, стають все популярнішими, а деякі компанії навіть пропонують їх своїм працівникам як бонус. Прогнозують, що до 2025 року глобальний ринок тестів на фертильність становитиме 680 млн доларів проти 472 млн доларів у 2020 році.

Жіноча фертильність значною мірою залежить від віку, найактивніший жіночий період триває в середньому до 35 років. При досягненні критичного віку, коли різко знижуються шанси народження дитини, заморожування яйцеклітини може зберегти опцію завагітніти у майбутньому. Кріоконсервація має багато переваг, але також може створювати хибне почуття безпеки.

У 2017 році британське управління із запліднення та ембріології людини (HFEA) виявило, що з усіх яйцеклітин, розморожених у Британії з 2013 року, лише 15% були запліднені. З них тільки 13% прижилися та закінчилися вагітністю. Дані американських медиків більш оптимістичні. Вони кажуть, що приживаються близько 39% (тобто дві-чотири клітини з десяти).

За матеріалами https://www.bbc.com/